perfumy Alexander McQueenNiejednokrotnie jest tak, iż nabywamy jakiś zapach w sklepie mając świadomość tylko, że należy on do grupy kwiatowej albo orientalnej. Nie zdajemy sobie sprawy natomiast jak dużo wszelkiego rodzaju substancji tworzy jego skład kreując tą niesamowitą wręcz woń. Kompozytorzy perfumy Donna Karan, którzy potocznie nazywani są ?nosami?, niekiedy kilka tygodni wypróbowują przeróżne połączenia dużej liczby składników, poszukując tego właściwego.

By określony perfum miał taki a nie inny zapach, niejednokrotnie wymaga nawet kilkudziesięciu składników. Z tego powodu, w czasie podejmowania decyzji dobrze jest czasem zwrócić uwagę na to, co stanowi choćby najważniejsze składniki konkretnego perfumu.Najbardziej znane oraz najczęściej nabywane są perfumy Roberto Cavalli kwiatowe, które mogą zawierać naprawdę dużo substancji i ich kombinacji.

Jednym z najbardziej cenionych bywa olejek różany, który ma bardzo bogaty zapach, a dodatkowo jest bardzo trwały. Co też ważne można go otrzymać z wielu odmian róży. Wśród zapachów cytrusowych prym wiodą oczywiście cytryna oraz pomarańcza. Z niedojrzałych owoców tej pierwszej pozyskuje się niezwykle charakterystyczny i posiadający odświeżający zapach, olejek cytrynowy. Ze skórek pomarańczy, natomiast producenci pozyskują esencję, która bywa nie tylko świeży ale także ma słodki zapach. Do aromatów orientalnych, niezwykle często z kolei, stosuje się na przykład cynamonu. Olejek eteryczny zbierany z drzewa cynamonowca, które rośnie głównie w klimacie subtropikalnym, jest bardzo mocny oraz słodkawy.

Co interesujące, stosowany nawet w perfumach, cynamon jest uznawany za afrodyzjak. Niejednokrotnie w tej kategorii zapachów używa się olejek z wanilii, która jest doskonale znana i ma charakterystyczny niezwykle wyrazisty aromat. perfumy Gwen Stefani, których zapachy określa się jako drzewne niezwykle często mają wśród swych składników wyciąg z drzewa cedrowego. Posiada on bardzo kojącą woń, otrzymywaną z dwóch typów tegoż drzewa, a używa się jej szczególnie w perfumach męskich. Do zapachów dla pań z kolei częściej stosuje się ekstrakt z drzewa sandałowego, który świetnie utrwala zapach.

Reklamy